W dniach 17-19 czerwca 2016r. odbył się  XVIII Złaz Seniorów Chorągwi Podkarpackiej ZHP, który tym razem organizował Hufiec Ziemi Sanockiej.

Po spotkaniu w Domu Harcerza w Sanoku, seniorzy zwiedzili Muzeum Historyczne w Sanoku, ze słynną galerią Zdzisława Beksińskiego, po czym pojechali do harcerskiego ośrodka „Berdo” w Myczkowcach. Po apelu, razem z harcerską młodzieżą, uczestniczyli w obrzędowym ognisku. W imieniu uczestników złazu ognisko rozpaliła hm. Zofia Nowakowska, a podczas podsumowania minionego roku pracy harcerskiej głos zabrał hm. Jan Omachel.

W sobotę seniorzy odwiedzili klasztor ss. Nazaretanek w Komańczy, po południu uczestniczyli we mszy św. odprawionej przez ks. hm. Tomasza Latoszka, a wieczór spędzili przy ognisku recytując (bardzo długie!) humoreski i wspólnie śpiewając. Niedzielne przedpołudnie to czas rekreacji – jedna grupa udała się na krótką wędrówkę, a druga pływała na rowerkach.

Komendantem złazu był hm. Jerzy Kwaśniewicz. Dla sanockiego hufca to był zaszczyt gościć tak znakomitych i zasłużonych dla ZHP instruktorów – seniorów.