Zakończyło się największe wędrownicze wydarzenie  roku – Wędrownicza Watra 2016, odbywająca się w Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w Podzamczu Chęcińskim. W wydarzeniu tym brali udział również wędrownicy z naszej chorągwi, przedstawiciele hufców Dębica, Jarosław i Leżajsk.

Podkarpaccy wędrownicy brali udział w trzech wędrówkach poprzedzających zlot. Patrol Hufca Dębica wędrował na trasie opolskiej – „Prawo Dżungli” natomiast wędrownicy z Hufca Jarosław wybrali trasę „Świętokrzyska Północ ’95”, a druh z Leżajska wędrował z jednym z krakowskich patroli po trasie „Wiedźmin: mroczna puszcza” na Mazowszu.

Podczas zlotu uczestnicy mieli okazję przygotowywać zajęcia dla innych patroli, brać udział w prowadzonych przez członków innych patroli zajęciach, korzystać z oferty Centrum Kulturalnego, Centrum Duchowego, kawiarenek, programu eksperckiego, programu zewnętrznego, programu instruktorskiego oraz konferencji instruktorskiej.

Wędrownicza Watra była niewątpliwie okazją do sprawdzenia swoich możliwości, spotkania z wędrownikami z całej Polski jak również ze skautami, nawiązania nowych znajomości oraz naładowania akumulatorów na kolejny rok harcerski.

W organizację Wędrowniczej Watry zaangażowani byli również członkowie referatu wędrowniczego naszej chorągwi, Bartosz Krzemień – członek zespołu programowego, członek komendy Trasy Akademickiej „Ja nie wejdę?” oraz Łukasz Wójcik – członek zespołu programowego, koordynator programu instruktorskiego.

Liczymy, że w przyszłym roku reprezentacja Chorągwi Podkarpackiej powiększy się o kolejne patrole!