W sobotę, 10 grudnia 2016r., w siedzibie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie na warsztatach spotkali się instruktorzy z hufcowych i międzyhufcowych KSI z terenu naszej chorągwi. Uczestnicy warsztatów zapoznali się ze zmianami w Systemie Stopni Instruktorskich i przygotowywali się do wdrożenia ich od 1 stycznia 2017r.
Warsztaty zorganizowała Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Podkarpackiej ZHP we współpracy z Zespołem Kadry Kształcącej Chorągwi Podkarpackiej ZHP, aby przygotować KSI z terenu Chorągwi Podkarpackiej ZHP do pracy z nowym Systemem Stopni Instruktorskich, który wejdzie w życie od 1 stycznia 2017r. Filozofię zmian i znowelizowane wymagania na stopnie instruktorskie przedstawił hm. Mateusz Cebula, a nowości w kwestiach formalnych, funkcjonowania KSI itd. omówił hm. Stanisław Bajda. Na bieżąco dyskutowano aby rozwiać pojawiające się wątpliwości i wskazać dobre praktyki przy stosowaniu nowych zasad. W drugiej części szkolenia uczestnicy pracowali z regulaminami KSI, aby móc je dostosować do zmian, co ma nastąpić w I kwartale 2017r.




