W środę 17 sierpnia 2016 r. o godz. 17.00 podjęta została przez kadrę obozu i Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP decyzja o zakończeniu obozu letniego jednej z rzeszowskich drużyn harcerskich, na którym przebywało ok. 50 uczestników.

Decyzja została podjęta w związku z otrzymaniem wiadomości o śmierci instruktora, który był liderem tego środowiska harcerskiego. Decyzja została podjęta po konsultacji z zespołem psychologów obecnym na miejscu obozu. O skróceniu obozu rodzice uczestników zostali powiadomieni telefonicznie z prośbą o przyjazd na obóz i odebranie dzieci. Szóstkę harcerzy, których rodzice nie mieli możliwości przyjazdu na miejsce obozu wychowawcy odwieźli do śródmieścia Rzeszowa i tam przekazali pod opiekę rodziców.

Zgodnie z przepisami, o skróceniu obozu harcerskiego powiadomione zostało kuratorium oświaty.

hm. Mariusz Bezdzietny, komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP

Informacji mediom udziela rzecznik prasowy ZHP hm. Monika Kubacka, tel. +48 601 246 164, [email protected]