„Bieszczady jak co roku, witają raz deszczem, raz słońcem …” mogliby zanucić piosenkę seniorzy, którzy w październiku przebywali w Bieszczadach w ramach projektu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS 2014-2020 – edycja 2016 – „Sześćdziesiątka na harcerskim szlaku”. Zapraszamy do przeczytania relacji jednego z uczestników wycieczki – hm. Jana Omachla.
Uczestnicy rekrutowali się głównie z hufców Krosno, Rzeszów, Łańcut. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku. Podziwialiśmy przez trzy godziny budowle drewniane. Zachwycił nas rynek galicyjski, cerkwie, chaty chłopskie i dwór a w dodatku udała nam się wspaniała przewodniczka, która wzbogaciła naszą wiedzę. Mieliśmy możliwość zwiedzenia rynku sanockiego a chętni zwiedzili zamek, w którym jest wspaniała kolekcja ikon i galeria Zdzisława Beksińskiego. Wieczór i noc spędziliśmy w ośrodku „Wiking” w Jasieniu. W drugim dniu zwiedziliśmy Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego (warto było) i okolice rynku w Ustrzykach Dolnych. W Solinie zwiedziliśmy elektrownię wodną i z zapory podziwialiśmy zbiornik wodny i jego otoczenie przy pięknej pogodzie. Po kilku dniach deszczu dla nas pogoda była łaskawa, co przyczyniło się, że wycieczka była bardzo udana. Mieliśmy też okazje być w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu i podziękować za udaną wycieczkę.







