Prawdziwie wakacyjna pogoda towarzyszyła uczestnikom wycieczki po ziemi świętokrzyskiej i lubelskiej zorganizowanej w ramach projektu „Sześćdziesiątka na harcerskim szlaku”. Słońce, bezchmurne niebo oraz bogaty program sprzyjał integracji uczestników.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania przepięknego miasta Sandomierz. Wraz z przewodnikiem seniorzy zwiedzili Bramę Opatowską, kamieniczki mieszczańskie, kościół i wąwóz św. Jakuba, Dom Długosza, trasę podziemną oraz zbrojownię. Drugi dzień wyprawy zapowiadał się bardzo aktywnie i taki też był. Po śniadaniu seniorzy pojechali do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Tu również w towarzystwie przewodnika  podziwiali piękne kamieniczki, kościół farny i kościół św. Anny. Podziwiali przepiękne  widoki z Góry Trzech Krzyży. Uczestnicy wycieczki zaopatrzeni w pamiątki, wśród których nie mogło zabraknąć kazimierskich kogutów, mogli odpocząć na pokładzie statku, którym odbyli godzinny rejs w górę Wisły, w stronę Męćmierza i „Krowiej Wyspy”. Sobotni wieczór zakończył się przy ognisku Mszą Świętą oraz spotkaniem z leśniczym. Niedzielny poranek wyglądał również ciekawie. Uzbrojeni w kosze seniorzy wyruszyli na wielkie grzybobranie i pomimo, że grzybów nie było wiele- zabawa była przednia.