18 czerwca 2016 roku w Rzeszowie odbył się Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej „Słoneczko” zorganizowany przez Referat Zuchowy Chorągwi Podkarpackiej. Zmagania kilkunastu gromad były poprzedzone spotkaniem wszystkich zuchów na rzeszowskim rynku w ramach zadania: Harcerze Miastu, czyli Harcerski Eksperyment Kulturalny.
Zuchy z pomocą harcerzy sformowały smoka i przemaszerowały z nim do miejskiego parku im. Jedności Polonii z Macierzą. Smok usadowił się na scenie i rozpoczęły się przesłuchania uczestników festiwalu. Poziom występów był bardzo wysoki. Zwyciężyła Gromada Zuchowa z Jaćmierza piosenką „Mundur, chusta” oraz pląsem „Idzie zuch”. Drugie miejsce zajęły zuchy z Nowej Dęby, a na ostatnim stopniu podium stanęła GZ „Poszukiwacze Skarbów” ze Świlczy.
Po zakończeniu przeglądu zuchy mogły brać udział w zabawach organizowanych przez harcerzy, „małym INO”, obejrzeć świetny pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zjeść smaczne „harcgofry”. Słoneczna pogoda, jak i dobry humor wszystkim dopisał. Zuchy bawiły się znakomicie i wszystkie szczęśliwie wróciły do swoich rodzimych hufców i domów.






