W sobotę, 17 grudnia 2016r., kilkaset harcerek i harcerzy z terenu Chorągwi Podkarpackiej ZHP spotkało się w Rzeszowie na rozesłaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Tym samym Światło rozpoczęło swoją coroczną wędrówkę i trafi do różnych zakątków województwa. W tym roku harcerze niosą przesłanie „Odważnie twórzmy pokój!”.
Uroczystość odbyła się na terenie katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie. Rozpoczęła się apelem, następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej w harcerskiej oprawie celebrowanej przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę. Podczas Eucharystii reprezentacje hufców, a także Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, służb mundurowych i inni goście odebrali Betlejemskie Światło Pokoju.
Następnie miało miejsce ogniobranie, które odbyło się na łąkach wokół katedry. Harcerze rozważali treść tegorocznego przesłania oraz harcerskie wartości. Po ogniobraniu wszyscy ruszyli do domów, aby nieść Światło wraz z jego przesłaniem.
















