„Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra” to temat konferencji, która odbyła się 6 grudnia 2016r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce z udziałem wiceministra edukacji narodowej Teresy Wargockiej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Fundacją Generator Inspiracji. Celem konferencji była prezentacja i popularyzacja idei wolontariatu w szkole i poza nią. Podczas debaty omówione zostały przykłady dobrych praktyk w aspekcie prowadzenia i koordynacji działań wolontariatu w regionie podkarpackim oraz sposoby promowania postaw prospołecznych. Zaprezentowały się także konkretne organizacje zaangażowane w pomoc innym. W podkarpackiej dyskusji o idei wolontariatu uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski.

Chorągiew Podkapracka ZHP przygotowała i wystawiła stoisko prezentujące wybrane działania podkarpackich harcerzy w ramach wolontariatu. Służbę pełnili harcerze i instruktorzy z szeregu podkarpackich hufców. W konferencji uczestniczyli Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komendant chorągwi hm. Mariusz Bezdzietny.