W dniach 20-25 lipca 2016r. we wszystkich diecezjach gościli pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży. Tak samo było na terenie województwa podkarpackiego. Harcerze z hufców Chorągwi Podkarpackiej ZHP zaangażowali się w służbę w różnych miejscach Podkarpacia i nie tylko.
W weekend 22-24 lipca 2016r. niemal 40 harcerek i harcerzy z hufców Rzeszów, Łańcut i Ziemi Sanockiej wspierało przedsięwzięcia odbywające się w Rzeszowie. Patrole harcerskie pełniły służbę porządkową i medyczną. Do zadań harcerzy należało:
– zabezpieczenie przemarszu grupy zagranicznej podczas pierwszego dnia z Kosciola Dominikanów na Rynek w Rzeszowie,
– zabezpieczenie parkingu przy Hali Podpromie dla autobusów pielgrzymów w sobotę,
– ssłużba porządkowa podczas czuwania i Mszy Św. na Hali Podpromie w sobotę,
– zabezpieczenie wyjść ewakuacyjnych podczas uroczystości w Parku Papieskim w poniedziałek,
– zabezpieczenie terenu – warta nocna – w Parku Papieskim z niedzieli na poniedziałek,
– zabezpieczenie medyczne wraz z Maltańczykami włączone pod dowództwo Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie podczas wszystkich uroczystości.
Podobnie służbę w Sandomierzu pełniło kilkudziesięciu harcerzy z hufca w Nisku. Odpowiadali za zabezpieczenie porządkowe i medyczne szeregu imprez towarzyszących. Harcerze pełnili też swoją służbę w lokalnych środowiskach jak np. w Leżajsku, gdzie zabezpieczali medycznie i informacyjnie wizytę pielgrzymów.
Zdjęcia pochodzą ze strony zhp.pl i ze stron hufców na portaltu facebook.com.





