Z życia chorągwi

Na wieczną wartę odeszła harcmistrzyni Halina Mielniczek

W dniu 02 sierpnia 2022 roku, w wieku 92 lat odeszła na wieczną wartę harcmistrzyni Halina Mielniczek.

Druhna Halina, był tą osobą, dla której słowa Zobowiązania Instruktorskiego o odpowiedzialności harcerskiego wychowawcy i opiekuna nabierały szczególnego wymiaru. Jej wiedza i umiejętności były dla niejednego z nas wzorem do naśladowania. Wiele pokoleń kadry instruktorskiej chorągwi to osoby, które na swojej drodze do stawania się drużynowym, instruktorem ZHP - spotkały harcmistrzynię Halinę Mielniczek, Komendantkę Międzychorągwianej Szkoły Instruktorskiej w Ustrzykach Dolnych czy Kierownika Wydziału Instruktorskiego Komendy Chorągwi ZHP w Rzeszowie.

Każdemu uświadamiała jak wielkie zadanie wychowawcze przed nim i jak istotna jest wierność harcerskim ideałom, prawość w postępowaniu.  Bycie instruktorem ZHP było dla Niej nieustanną pracą nad sobą. A przy tym miała wielką pasję czytania i pięknego opowiadania o przeczytanych książkach, nie tylko o tematyce harcerskiej. Każdy kto się z Nią zetknął poszukiwał ich potem zaciekawiony, ale też, dlatego by mieć temat do wspólnej rozmowy, nie tylko o harcerstwie.

W Swoim życiu doświadczyła trudnych chwili, była przy tym cichą bohaterką – nie opowiadała o trudnych, wojennych doświadczeniach, o okresie pobytu na Syberii.

Jak rzadko kto starała się by harcerscy wychowawcy, kadra instruktorska byli honorowani, ich sylwetki i dokonania stały się wiedzą powszechną. Zainteresowanie historią Ojczyzny, bolesne i osobiste doświadczenia życiowe - sprawiały, że dbała o dokumentowanie historii życia kolejnych pokoleń wychowawców harcerskich, ale też historii drużyn i hufców.  Była osobą wielkiej erudycji, niezwykle serdeczną i przyjazną.

W służbie harcerskiej była także Komendantką Hufca ZHP w Mielcu, a w ostatnim czasie, kiedy jeszcze dopisywało Jej zdrowie - członkinią komisji stopni instruktorskich.

Harcmistrzyni Halina Mielniczek została odznaczona: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Zasługi dla ZHP, Odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz Odznaką Honorową Sybiraka. Została wpisana do „Księgi Zasłużonych dla Miasta Mielca”.

Ostatnie pożegnanie harcmistrzyni Haliny Mielniczek odbędzie się w poniedziałek 08 sierpnia br. o godzinie 15.00, w kaplicy na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu.

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia świetlic

Search