Z życia hufców

V Zlot Hufca ZHP Krosno z okazji Dnia Myśli Braterskiej

V Zlot Hufca z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbył się tego roku w Szkole Podstawowej w Korczynie w dniach 2-4 marca 2018 r.  Organizatorzy zadbali o każdy najmniejszy szczegół, dlatego zlot był przyjemnością dla każdego uczestnika jak i zaproszonego gościa.

 

Pierwszy dzień upłynął na integracji w grupach metodycznych. Sobotnie przedpołudnie harcerze i harcerze starsi spędzili na grze, poznając okolice oraz znane osoby z Korczyny, natomiast wędrownicy przeprowadzili ankietę na temat tej miejscowości. Po południu odbyło się spotkanie pokoleń, na którym był uroczysty apel. Po nim odbyło się wręczenie odznaczeń oraz wyróżnień. Odznakę Przyjaciół Harcerstwa z rąk Komendanta Chorągwi Podkarpackiej hm. Mariusza Bezdzietnego otrzymali - pan Janusz Paradysz oraz pani Agnieszka. W tym roku wyróżnionymi instruktorami za swoją pracę włożoną w działalność harcerską zostali pwd. Michał Józefczyk, pwd. Justyna Zimny-Frużyńska, pwd. Zuzanna Józefczyk, pwd. Barbara Kiecha. Resztę spotkania uświetniła część artystyczna, którą przygotowali harcerze. Później wszyscy uczestnicy rozpoczęli następne zajęcia, były to m.in. spotkanie ze strażakami, nauka żonglowania, rysowanie komiksów. Wieczorem rozpoczęto obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy spotkali się przed Dworkiem gen. Stanisława Szeptyckiego i tam rozpalili ognisko oraz wysłuchali przemówienia wójta gminy Korczyna na temat niepodległości oraz zaśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem soboty był teatr cieni przygotowany przez Agnieszkę Bendarz, opowiadający o historii Polski. W niedzielę rano harcerze uczestniczyli we Mszy Świętej, którą współtworzyła 2 DH „Mimo wszystko”. Przedpołudnie spędzili na grze strategicznej, która rozegrała się między drużynami na terenie szkoły.

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, tak też ten zlot dobiegł końca. Na ostatnim apelu zostały ogłoszone wyniki sobotniej gry terenowej oraz wyróżniono najbardziej aktywne osoby podczas zajęć z danych pionów.  Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, instruktorom, zaproszonym gościom, a także organizatorom za kolejny udany zlot i mile spędzone chwile.

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Search