Z życia chorągwi

XIX Złaz Harcerskich Kręgów Seniorów w Iwoniczu Zdroju

W dniach 26-28 maja seniorzy spotkali się już po raz 19-ty, tym razem w Iwoniczu Zdroju. Tradycją jest, że co roku takie spotkanie organizuje inny Krąg. W tym roku był to Krąg Seniorów im. hm. Stanisława Nowakowskiego z Krosna.

W gościnnych murach internatu Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich zameldowali się seniorzy z Hufców: Jasło, Łańcut, , Krosno, Przemyśl, Sanok i Rzeszów. Program był urozmaicony, a piękna słoneczna pogoda ,jak na zamówienie, towarzyszyła przez wszystkie dni. Było zwiedzanie uzdrowiska z przewodnikiem, spotkanie z zuchami z 16 GZ "Słoneczne Promyczki" w Lubatowej i wizyta w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli. Nie mogło zabraknąć odwiedzenia kościoła oo. Bernardynów, gdzie w1997 roku przebywał papież, dziś święty Jan  Paweł II, a także przepięknego kościoła parafialnego p.w. Marii Magdaleny i złożenia kwiatów pod Krzyżem Pojednania. Dopełnieniem doznań z Dukli była wizyta na Pustelni Jana, dziś św. Jana z Dukli.

Dzięki darczyńcom : Uzdrowisku Iwonicz SA i Wytwórni Wody „ Iwoniczanka” dla wszystkich Kręgów były drobne upominki, a co najważniejsze , każdy mógł posmakować wód leczniczych i mineralnych.

Jak na harcerzy przystało wieczory były obrzędowe. Pierwszy przy kominku ,gdzie hm. Adam Krzanowski, dokumentalista  dziejów krośnieńskiego harcerstwa,   zaprezentował swoje wydawnictwa i opracowania. Były wspomnienia, piosenki i powrót myślami do lat młodości w harcerstwie. W drugi wieczór, w blasku zachodzącego słońca, przy ognisku, z gawędą o roli i wkładzie seniorów w historię harcerstwa, seniorzy gościli komendanta krośnieńskiego Hufca hm. Jana Borka.  Ognisko było też spotkaniem pokoleń, bo z udziałem harcerzy z 8 DH z Krościenka Wyżnego i to dzięki nim harcerskie piosenki rozbrzmiewały na całą okolicę.

Ostatni dzień pobytu w Iwoniczu to udział we mszy św. w kościele św. Iwona i złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Rzeczpospolitą Iwonicką i "Akcję Burza".

W miłej atmosferze, z żalem, że to już koniec, rozstając się seniorzy  podziękowali gospodarzom  i życzyli sobie spotkania za rok.

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Search