Z życia chorągwi

Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Podkarpackiej ZHP zaprasza przewodniczących i członków międzyhufcowych i hufcowych KSI do udziału w warsztatach, które odbędą się w dniu 10 lutego 2018 r. o godzinie 10.00 w świetlicy Chorągwi Podkarpackiej ZHP ul. Hetmańska 9 w Rzeszowie.

Zapraszamy do udziału w Kursie Kadry Kształcącej organizowanym przez ZKK Chorągwi Podkarpackiej ZHP w okresie styczeń-luty w Rzeszowie (lub okolicach). Kurs przygotowuje do pracy w Zespole Kadry Kształcącej i zawiera treści wymagane przy staraniu się o BOKK jak i SOKK, pozwala też zrealizować dużą część praktyki wymaganej do BOKK.

We czwartek, 4 stycznia 2018 r., na przejściu granicznym w Budomierzu delegacja Chorągwi Podkarpackiej ZHP przekazała Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę. W uroczystości wzięły udział reprezentacje hufców ZHP z Jarosławia i Lubaczowa oraz władze chorągwi z komendantem hm. Mariuszem Bezdzietnym na czele. Nie zabrakło także przedstawicieli ukraińskiego Plasta z Jaworowa, władz i duchowieństwa.

W niedzielę, 17 grudnia 2017 r., w Rzeszowie ok. 500 harcerek i harcerzy z Chorągwi Podkarpackiej ZHP spotkało się na uroczystym rozesłaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Z udziałem zaproszonych gości delegacje podkarpackich hufców odebrały Światło i teraz ruszą z nim i tegorocznym przesłaniem do różnych zakątków naszego regionu.

Tegoroczna wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju po Polsce rozpoczęta! W ten weekend w Zakopanem odbył się Zlot Betlejemski, podczas którego setki harcerzy z całego kraju spoktały się, aby przyjąć Światło z Betlejem. Była tam też ok. 300-osobowa reprezentacja Chorągwi Podkarpackiej ZHP z  komendantem hm. Mariuszem Bezdzietnym na czele.

W dniach 7-10 grudnia 2017 r. w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP - najwyższa władza Związku Harcerstwa Polskiego. Delegaci, ustępujące władze oraz goście rozmawiali o mijającej kadencji władz ZHP oraz o tym co przed ZHP. Wybrano też nowe władze - Przewodniczącym ZHP został hm. Dariusz Supeł, a funkcję Naczelnika ZHP powierzono hm. Annie Nowosad.

Jesienią 2017 roku szereg weekendów wypełnił się formami kształcącymi kadrę instruktorską naszej chorągwi. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w szeregu kursów przygotowujących do pełnienia funkcji drużynowych lub funkcji służących wspieraniu drużynowych w ich wychowawczej służbie. Kursy zorganizowano w ramach projektu "Harcerska Kuźnia Liderów" dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia chorągwi

Search